Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 3D | Yes |
|---|---|
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Ceiling mounting supported | Yes |
| Country of origin | China |
| Depth | 450 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Focus | Auto |
| Full HD | Yes |
| Handheld remote control | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Height | 170 mm |
| Lamp power | 250 W |
| Light source type | Lamp |
| Market positioning | Home cinema |
| Matrix size | 1.88 cm (0.74") |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Noise level | 20 dB |
| Number of colours | 1.073 billion colors |
| Package depth | 660 mm |
| Package Height | 260 mm |
| Package width | 515 mm |
| Pallet height | 4.63 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Power consumption (StandBy) | 0.35 W |
| Power source | AC |
| Product Type | Desktop projector |
| Projection distance | 3 - 6.3 m |
| Projection technology | 3LCD |
| Projector brightness | 2300 ANSI lumens |
| Projector native resolution | 1080p (1920x1080) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 16 pc(s) |
| Screen size compatibility | 1270 - 7620 mm (50 - 300") |
| Serial interface type | RS-232 |
| Service life of light source | 3500 h |
| Supported aspect ratios | 4:3,16:10 |
| Uniformity | 85% |
| Weight | 11 kg |
| Width | 520 mm |
| Zoom ratio | 2.1:1 |
