Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Black ink cartridges quantity | 1 |
|---|---|
| Black ink page yield | 1000 pages |
| Black ink volume | 25.9 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Compatibility | - Epson Stylus Photo R3000 |
| Country of origin | China |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T15784010 |
| Package depth | 33 mm |
| Package Height | 120 mm |
| Package type | Blister |
| Package width | 145 mm |
| Pallet height | 48 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Matte black |
| Quantity per pallet | 2400 pc(s) |
| Type | Original |
