Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Connectivity | Wireless LAN |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Depth | 376 mm |
| Double sided | Print, No |
| Environmentally friendly | Yes |
| Form factor | Desktop |
| Height | 250 mm |
| Input voltage | 230 V AC |
| Maximum paper size | A4 |
| Maximum print resolution | 2880 x 1440 dpi |
| Media size | B4 - 248.92 mm x 353.06 mm |
| Power source | AC Supply |
| Print color capability | Colour |
| Print speed | 3ppm |
| Printer connectivity | Wireless |
| Printer function | |
| Printer technology | Inkjet |
| Screen size | 6.8 cm (2.7") |
| Weight | 19.50 kg |
| Width | 684 mm |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless print technology | Apple AirPrint / Google Cloud Print / Epson Connect |
