Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
14.99 GBP
16.47 EUR
18-05-2026 18:24:39
16.47 GBP
16.47 EUR
18-05-2026 14:05:16
| Colour | White |
|---|---|
| Double-sided | No |
| Finish type | Matt |
| Form factor | Ream |
| Format | A4 |
| Harmonized System HS code | 84439990 |
| In stock | Y |
| Master outer case height | 260 mm |
| Master outer case length | 310 mm |
| Master outer case width | 220 mm |
| Media sizes | A4 (210 x 297 mm) |
| Media type | Plain paper |
| Media Weight | 80 g/m |
| number of sheets | 500 |
| Pack quantity | Product Comprises 1 Pack(s) - Each Containing 500 Sheet(s) - Total 500 Piece(s) |
| Paper finish | Uncoated |
| Printing Technology | Ink-jet |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Recommended usage | Inkjet printing |
| Roll width | 21 cm |
| Sort of Paper | Standard |
