Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Black ink cartridges quantity | 1 |
|---|---|
| Black ink volume | 11.2 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Colour | Yes |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Colour ink volume | 7 ml |
| Country of origin | China |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T12954022 |
| Package depth | 46 mm |
| Package Height | 170 mm |
| Package type | Blister |
| Package width | 150 mm |
| Pallet height | 55.5 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Quantity per pallet | 864 pc(s) |
| Supply type | Multi pack |
| Technology | DURABrite Ultra |
| Type | Original |
| Volume | 32.2 ml |
