Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
23.34 GBP
38.80 EUR
30-05-2026 08:58:15
23.34 GBP
38.80 EUR
30-05-2026 07:38:51
26.99 GBP
38.80 EUR
30-05-2026 16:23:34
27.01 GBP
38.80 EUR
30-05-2026 09:27:07
29.99 GBP
38.80 EUR
30-05-2026 12:04:55
31.91 GBP
38.80 EUR
30-05-2026 05:13:04
38.80 GBP
38.80 EUR
30-05-2026 02:43:51
| Box content | 1 x Ink Cartridge |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Certification | CE |
| Colour | Pink |
| Colour ink page yield | 950 pages |
| Colour ink volume | 10.8 ml |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Country of origin | Indonesia |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T34734010 |
| Original or compatible | Original |
| Package depth | 26 mm |
| Package Height | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package width | 145 mm |
| Print colour | Magenta |
| Print technology | Inkjet printing |
| Product type ink | Ink Cartridge |
| Quantity per pallet | 3400 pc(s) |
| Yield capacity | High |
