Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
133.97 GBP
143.99 GBP
01-04-2026 09:19:56
136.79 GBP
143.99 GBP
01-04-2026 13:31:28
143.99 GBP
143.99 GBP
01-04-2026 08:04:02
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| Colour ink volume | 294.3 ml |
| Compatibility | ColorWorks C7500G |
| Country of origin | China |
| Form factor | Ink Cartridge |
| Ink colours | Yellow |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Original / Compatible | Original Manufacturer |
| Pack quantity | 1 |
| Package depth | 80 mm |
| Package Height | 15 mm |
| Package width | 70 mm |
| Single or multi colour cartridge | Single |
| Type | Original |
