Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
7504.15 GBP
7999.99 GBP
21-05-2025 05:20:15
7506.59 GBP
7999.99 GBP
26-05-2025 12:19:01
7506.59 GBP
7999.99 GBP
26-05-2025 15:39:32
7532.20 GBP
7999.99 GBP
20-06-2025 16:17:37
7999.99 GBP
7999.99 GBP
13-07-2025 11:41:50
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Colour | Black |
| Colours | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Country of origin | China |
| Depth | 598 mm |
| Display | LCD |
| Ethernet LAN | Yes |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| Height | 397 mm |
| Interface | Ethernet, USB 2.0 Type A |
| Maximum printing width | 5 cm |
| Maximum resolution | 600 x 1200 DPI |
| Maximum roll diameter | 20.3 cm |
| Minimum print length | 11.2 cm |
| Operating relative humidity | 5 - 35% |
| Package depth | 790 mm |
| Package width | 570 mm |
| Page description languages | ZPL II |
| Pallet height | 160.5 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Power consumption | 86 W |
| Power consumption (StandBy) | 4 W |
| Print speed | 300 mm/sec |
| Print technology | Inkjet |
| Products per pallet | 6 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Storage relative humidity | -20 - 60% |
| Weight | 36.7 kg |
| Width | 392 mm |
