Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
3261.90 GBP
3614.99 GBP
27-04-2026 17:17:36
3360.48 GBP
3614.99 GBP
27-04-2026 19:51:54
3614.99 GBP
3614.99 GBP
27-04-2026 11:06:57
| Cartridges included | Yes |
|---|---|
| Colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Country of origin | China |
| Depth | 515 mm |
| External power adapter | No |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| Height | 326 mm |
| Maximum printing width | 21.2 cm |
| Maximum resolution | 1200x1200 |
| Maximum roll diameter | 15.2 cm |
| Media types supported | Continuous label, Continuous media, Die-cut label, Black mark paper, Black mark label |
| Print speed | 85 mm/sec |
| Print technology | Inkjet |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Printing method | Epson PrecisionCore |
| Products per pallet | 4 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Width | 444 mm |
