Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 3D | No |
|---|---|
| Analog signal format system | Not supported |
| Built-in display | No |
| Cables included | AC,VGA |
| Composite video in | 1 |
| Country of origin | Philippines |
| Depth | 249 mm |
| DVI port | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Focus | Manual |
| Full HD | No |
| Handheld remote control | Yes |
| Height | 92 mm |
| Lamp power | 210 W |
| Lamp type | UHE |
| LED indicators | Yes |
| Light source type | Lamp |
| Market positioning | Presentation |
| Matrix size | 1.4 cm (0.55") |
| Native aspect ratio | 4:3 |
| Noise level | 37 dB |
| Number of colours | 1.073 billion colors |
| Offset | 8% |
| Package depth | 380 mm |
| Package Height | 355 mm |
| Package width | 160 mm |
| Pallet height | 80 cm |
| Pallet width | 120 cm |
| Power consumption (StandBy) | 0.2 W |
| Power source | AC |
| Product Type | Desktop projector |
| Projection technology | 3LCD |
| Projector brightness | 3500 ANSI lumens |
| Projector native resolution | XGA (1024x768) |
| Quantity per pallet | 78 pc(s) |
| RMS rated power | 5 W |
| RS-232C | Yes |
| Screen size compatibility | 762 - 7620 mm (30 - 300") |
| Serial interface type | RS-232C |
| Service life of light source | 6000 h |
| Smart TV | No |
| Throw ratio | 1.48 - 1.77:1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Weight | 2.7 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 302 mm |
