Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Built-in display | Yes |
| Cartridges included | Ja |
| Colour | Black |
| Colour display | Yes |
| Copying | Colour copying |
| Country of origin | Philippines |
| Depth | 347 mm |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 2.4" |
| Display Diagonal | 6.1 cm (2.4") |
| Duplex | Yes |
| Duplex functions | |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Energy Star certified | Yes |
| Envelopes sizes | 10, B5, C6, DL |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 231 mm |
| Included cartridge capacity black | 1 pagina's |
| ISO A-series sizes | A4,A5,A6 |
| ISO B-series | B5 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Market positioning | Thuis & kantoor |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum resolution | 4800 x 1200 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Epson Connect,Epson Email Print,Epson IPrint,Google Cloud Print |
| Multi-purpose tray media types | Plain paper |
| Near field communication | No |
| Non-ISO print media sizes | Legal (media size) |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Package depth | 505 mm |
| Package Height | 410 mm |
| Package width | 310 mm |
| Pallet height | 177 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Paper input type | Paper tray |
| Paper tray media types | Photo paper,Plain paper |
| Photo paper sizes | 13x18,13x20,20x25 cm |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power consumption copying | 13 W |
| Power consumption ready | 5,3 W |
| Power consumption sleep | 0,9 W |
| Print speed ISO/IEC 24734 colour | 8 ipm |
| Print speed ISO/IEC 24734 mono | 15 ppm |
| Print technology | Inkjet |
| Printer features | Colour printing,Double-sided printing,Double-sided scanning,Automatic Document Feeder |
| Printing | Colour printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Printing noise level | 38 dB |
| Quantity per pallet | 12 pc(s) |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | Cloud |
| Scan type | Flatbed scanner |
| Scanning | Colour scanning |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA-AES,WPA-PSK,WPA-TKIP |
| Standard input capacity | 150 sheets |
| Standard interfaces | Ethernet, USB, Wireless LAN |
| Standard output capacity | 30 vel |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 4.7 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 375 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
