Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
869.00 GBP
869.00 GBP
16-05-2026 21:13:37
| Auto document feeder ADF input capacity | 50 sheets |
|---|---|
| Built-in display | Yes |
| Colour | Black |
| Control type | Touch |
| Copying | Mono copying |
| Depth | 500 mm |
| Document formats supported | |
| Duplex print speed black normal quality A4/US Letter | 16 ppm |
| Envelopes sizes | C4,C6,DL |
| Faxing | No |
| Harmonized System HS code | 84433100 |
| Height | 350 mm |
| Image formats supported | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
| ISO A-series sizes | A3,A3+,A4,A5,A6 |
| ISO B-series | B4,B5,B6 |
| Market positioning | Home & office |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum resolution | 4800 x 2400 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Epson Connect,Epson Email Print,Epson Remote Print |
| Non-ISO print media sizes | Legal, Letter |
| Number of print cartridges | 1 |
| Optical scanning resolution | 1200x2400 |
| Paper tray media types | Envelopes |
| Paper tray media weight | 64 - 255 g/m² |
| Print speed black normal quality A4/US Letter | 32 ppm |
| Print technology | Inkjet |
| Printing | Mono printing |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | Cloud |
| Scanning | Mono scanning |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA-PSK,WPA-TKIP |
| Total output capacity | 125 sheets |
| Weight | 20.2 kg |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 515 mm |
