Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
799.99 GBP
799.99 GBP
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Aperture range | 1.51 |
| Builtin speakers | 1 |
| Bulb power | 250 W |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Colour | White |
| Display number of colours | 1.073 billion colors |
| Focal length range | 18.2 - 29.2 mm |
| Focus | Manual |
| Keystone correction horizontal | -30 - 30° |
| Market positioning | Home cinema |
| Matrix size | 0.6" |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Noise Level | 32 dB |
| Noise level economic mode | 24 dB |
| Power consumption | 364 W |
| Power consumption (StandBy) | 0.4 W |
| Power consumption economy mode | 279 W |
| Projection technology | 3LCD |
| Projector brightness | 3000 ANSI lumens |
| Projector native resolution | 1920x1080 |
| RMS rated power | 20 W |
| Screen size compatibility | 762 - 7620 mm ( |
| Service life of lamp | 3500 h |
| Service life of lamp economic mode | 5000 h |
| Supported video modes | 1080p |
| Vertical lens shift range | -60 - 60° |
| Video colour modes | Auto,Bright cinema,Cinema,Dynamic,Natural |
| Video processing | 10 bit |
