Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
277.00 GBP
277.00 GBP
01-04-2026 07:05:08
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Auto document feeder ADF input capacity | 30 vel |
| Built-in display | Yes |
| Bundled software | Epson Easy Photo Print, Epson Print CD, Epson Scan |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Card reader integrated | Ja |
| Colour | Zwart |
| Control type | Touch |
| Copier resize | 25 - 400 procent |
| Country of origin | Indonesia |
| Depth | 339 mm |
| Display diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Duplex functions | Printen |
| Duplex printing | Yes |
| Envelopes sizes | 10,C6,DL |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Faxing | Nee |
| Height | 191 mm |
| Input colour depth | 48 Bit |
| ISO A-series sizes | A4,A5,A6 |
| ISO B-series | B5 |
| Market positioning | Thuis & kantoor |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum number of copies | 99 copies |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Maximum scan area | 215,9 x 297,18 mm |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Legal, Letter |
| Number of standard paper trays | 2 |
| Operating relative humidity | 20 - 80 procent |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Output colour depth | 24 Bit |
| Package depth | 482 mm |
| Package Height | 445 mm |
| Package width | 268 mm |
| Page description languages | ESC P,ESC/P-R |
| Pallet height | 2.06 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Paper input type | Papierlade |
| Paper tray media types | Glossy paper,Matte paper,Photo paper,Plain paper |
| Paper tray media weight | 0 - 75 g/m² |
| Photo paper sizes | 3.5x5,4x6,5x7,8x10,8.5x11 |
| PictBridge | Yes |
| Power consumption (off) | 0,4 W |
| Power consumption copying | 16 W |
| Power consumption printing | 13 W |
| Power consumption ready | 8,7 W |
| Power consumption sleep | 1,2 W |
| Print speed ISO/IEC 24734 colour | 11 ppm |
| Print speed ISO/IEC 24734 mono | 15,8 ipm |
| Print technology | Inkjet |
| Printing colours | Zwart, Cyaan, Magenta, Foto zwart, Geel |
| Printing noise level | 36 dB |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 14 pc(s) |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | Cloud, Geheugenkaart, PC, USB |
| Scan type | Flatbed & ADF |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA-PSK,WPA-TKIP,WPA2-AES,WPA2-PSK |
| Standard input capacity | 100 vel |
| Standard interfaces | Ethernet, USB, Draadloze LAN |
| Standard tray media types | Glanzend papier, Matpapier, Fotopapier, Normaal papier |
| Storage relative humidity | 5 - 85 procent |
| Touchscreen | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 8.2 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 390 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10,Windows 7,Windows 8,Windows 8.1,Windows Vista,Windows XP |
