Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
864.06 GBP
1299.99 EUR
20-06-2025 16:18:25
1299.99 GBP
1299.99 EUR
30-01-2025 14:06:43
| AC input voltage | 198 - 264 V |
|---|---|
| Buffer size | 128 KB |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7),Code 39,Industrial 2/5,Matrix 2/5,POSTNET,UPC-A,UPC-E |
| Country of origin | Indonesia |
| Depth | 375 mm |
| Emulations | ESC/P, IBM PPDS |
| Height | 177 mm |
| Maximum print speed | 738 cps |
| Maximum resolution | 240 x 144 DPI |
| Mono or colour printer | Mono |
| Noise Level | 55 dB |
| Operating relative humidity | 10 - 80% |
| Package depth | 735 mm |
| Package Height | 300 mm |
| Package width | 455 mm |
| Page description languages | ESC P,PPDS |
| Pallet height | 2.25 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Power consumption | 54 W |
| Power consumption (StandBy) | 8 W |
| Print head | 9-pin |
| Print head life | 400,000,000 Characters |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 14 pc(s) |
| Standard interfaces | Parallel, USB |
| Storage relative humidity | 30 - 60% |
| Weight | 8.37 kg |
| Width | 612 mm |
