Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
13.04 GBP
21.49 EUR
02-04-2026 22:19:36
13.04 GBP
21.49 EUR
02-04-2026 15:15:03
14.96 GBP
21.49 EUR
03-04-2026 00:05:54
16.45 GBP
21.49 EUR
02-04-2026 16:36:12
16.99 GBP
21.49 EUR
03-04-2026 00:01:58
20.11 GBP
21.49 EUR
02-04-2026 19:22:01
21.49 GBP
21.49 EUR
02-04-2026 22:33:26
| Black ink volume | 127 ml |
|---|---|
| Box content | 1 x Ink Cartridge |
| Brand compatibility | Epson |
| Cartridge Type | Epson 102 |
| Colours | Zwart |
| Compatibility | - EcoTank ET-4750 - EcoTank ET-3750 - EcoTank ET-3700 - EcoTank ET-2750 - EcoTank ET-2700 |
| Country of origin | Japan |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Master outer case height | 16 cm |
| Master outer case length | 48 cm |
| Master outer case weight | 7.08 g |
| Master outer case width | 32 cm |
| Multipack | No |
| OEM | C13T03R140, 102 |
| OEM code | C13T03R140 |
| Package depth | 175 mm |
| Package Height | 58 mm |
| Package type | Box |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Black |
| Quantity per master outer case | 30 pc(s) |
| Quantity per pallet | 1950 pc(s) |
| Type | Original |
