Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
6.94 GBP
6.94 GBP
22-01-2026 06:27:43
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| Compatibility | Epson FX-80/80+/85/86e/800/850/870/880/880+, LX-300/300+/300+II/400/800/810/850/860 |
| Compatible printers | LX-350/LX-300/+/+II |
| Country of origin | China |
| EC Commodity Code | 96121020 |
| Form factor | Printer Ribbon |
| Industry Standard Product Classification | 43120 |
| Ink colours | Black |
| Pack quantity | 1 |
| Package depth | 330 mm |
| Package Height | 30 mm |
| Package width | 75 mm |
| Pallet height | 100 cm |
| Pallet width | 120 cm |
| Print head | 9-pin |
| Print technology | Dot Matrix |
| Quantity per pallet | 2000 pc(s) |
