Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
70.36 GBP
77.83 GBP
07-07-2025 09:39:44
77.83 GBP
77.83 GBP
10-07-2025 09:08:46
| Black ink cartridges quantity | 1 |
|---|---|
| Black ink page yield | 500 pages |
| Black ink volume | 12.9 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Colour ink page yield | 450 pages |
| Colour ink volume | 6.5 ml |
| Country of origin | China |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM | C13T16364022, 16XL |
| OEM code | C13T16364022 |
| Package depth | 46 mm |
| Package Height | 170 mm |
| Package type | Blister |
| Package width | 150 mm |
| Pallet height | 55.5 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Quantity per pallet | 864 pc(s) |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
