Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Autocutter durability | 2 million cuts |
|---|---|
| Buffer size | 4 KB |
| Colour | White |
| Colours | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Country of origin | China |
| Cutter | Yes |
| Depth | 148 mm |
| Height | 203 mm |
| Interface | RS-232, USB 2.0 Type B |
| Maximum printing width | 8 cm |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Maximum roll diameter | 90 mm |
| Mean time between failures | 360000 h |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Package depth | 250 mm |
| Package Height | 240 mm |
| Package width | 190 mm |
| Pallet height | 179.5 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Print speed | 150 mm/sec |
| Print technology | Thermal line |
| Printing colours | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 112 pc(s) |
| Supported paper width | 38 - 80 mm |
| USB port | Yes |
| Weight | 1.9 kg |
| Width | 140 mm |
