Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Built-in display | No |
| Card reader integrated | No |
| Country of origin | Indonesia |
| Depth | 322 mm |
| Direct printing | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 215 mm |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Home & Office |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Package depth | 705 mm |
| Package Height | 315 mm |
| Package width | 435 mm |
| Pallet height | 2.03 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| PictBridge | No |
| Power source | Battery |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 12 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| USB port | Yes |
| Weight | 11.8 kg |
| Width | 616 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
