Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
488.99 GBP
488.99 GBP
| AC input frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Bluetooth | No |
| Borderless printing | Yes |
| Built-in display | No |
| Card reader integrated | No |
| Certification | ISO 7779 |
| Colour | Black |
| Country of origin | China |
| Depth | 324 mm |
| Direct printing | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 219 mm |
| ISO A-series sizes | A3,A3+,A4,A5,A6 |
| Market positioning | Business |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Maximum print size | 330x483 |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Media Thickness | 0.08 - 1.3 mm |
| Near field communication | No |
| Number of colours | 7 colours |
| Number of print cartridges | 9 |
| Package depth | 720 mm |
| Package Height | 530 mm |
| Package width | 350 mm |
| Pallet height | 63 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| PictBridge | No |
| Pictbridge | No |
| Power consumption | 20 W |
| Power source | AC |
| Print speed (colour, draft quality, A4/US Letter) | 5 ppm |
| Print technology | Inkjet |
| Printer features | Colour printing |
| Printing colours | Cyan,Magenta,Matte black,Orange,Photo black,Red,Yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 12 pc(s) |
| Scanning | No |
| Standard tray media types | Rol |
| USB port | Yes |
| Weight | 12.3 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 622 mm |
