Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
658.49 GBP
671.07 EUR
04-04-2026 16:28:01
666.99 GBP
671.07 EUR
04-04-2026 07:45:46
669.92 GBP
671.07 EUR
04-04-2026 13:53:18
671.07 GBP
671.07 EUR
04-04-2026 14:09:01
| AC input frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Bluetooth | No |
| Colour | Black |
| Control type | Touch |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 10.9 cm (4.3") |
| Duplex printing mode | Manual |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| ISO A-series sizes | A3, A3+, A4, A5 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.6 Snow Leopard |
| Market positioning | Professional |
| Maximum ISO A-series paper size | A3+ |
| Maximum resolution | 5760x1440 |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint, Epson Connect, Google Cloud Print |
| Power consumption printing | 22 W |
| Power source | AC |
| Print technology | Inkjet |
| Sound pressure level (printing) | 39 dB |
| Total input capacity | 120 sheets |
| USB connector | USB Type-A |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
