Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Built-in display | Yes |
|---|---|
| Colour | Yes |
| Copying | No |
| Country of origin | China |
| Depth | 813 mm |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 6.86 cm (2.7") |
| Drivers included | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Height | 1117 mm |
| Manual | Yes |
| Maximum print size | A1 (594 x 841 mm) |
| Maximum resolution | 2880 x 1440 DPI |
| Package depth | 1170 mm |
| Package Height | 810 mm |
| Package width | 1245 mm |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Power consumption (StandBy) | 3 W |
| Power supply | 52 W |
| Print technology | Inkjet |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Matte black, Photo black, Yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Scanning | No |
| USB connector | USB Type-A |
| USB port | Yes |
| Weight | 67 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 1050 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
