Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| Certification | CE |
| Colour | Yes |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink page yield | 635 pages |
| Colour ink volume | 11.1 ml |
| Country of origin | China |
| Depth | 112 mm |
| Height | 30 mm |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T10034010 |
| Package depth | 33 mm |
| Package Height | 120 mm |
| Package type | Blister |
| Package width | 145 mm |
| Pallet height | 176 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Magenta |
| Quantity per pallet | 2400 pc(s) |
| Type | Original |
| Weight | 55 g |
| Width | 141.8 mm |
