Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
14.04 GBP
16.91 EUR
03-02-2026 07:13:10
15.99 GBP
16.91 EUR
30-01-2026 07:56:24
16.85 GBP
16.91 EUR
16-01-2026 04:29:02
16.91 GBP
16.91 EUR
24-07-2025 22:24:25
| Cartridge capacity | Standard Yield |
|---|---|
| Compatibility | Epson L800 |
| Country of origin | Indonesia |
| Ink type | Dye-based ink |
| Master outer case height | 16 cm |
| Master outer case length | 43.5 cm |
| Master outer case weight | 6.87 g |
| Master outer case width | 31 cm |
| Multipack | No |
| Package depth | 145 mm |
| Package Height | 80 mm |
| Package type | Box |
| Package width | 62 mm |
| Pallet height | 112 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Print technology | Inkjet printing |
| Printing colours | Photo black |
| Quantity per master outer case | 30 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 1260 pc(s) |
| Type | Original |
