Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
352.56 GBP
352.56 GBP
30-03-2024 04:18:08
| AC input voltage | 24 V |
|---|---|
| Autocutter durability | 3 million cuts |
| Bluetooth | Yes |
| Buffer size | 4 KB |
| Certification | CE, EN55024 |
| Colour | Black |
| Column capacity | 58/80 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Country of origin | China |
| Depth | 195 mm |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| Height | 148 mm |
| Lifetime | 20000000 lines |
| Master outer case height | 255 mm |
| Master outer case length | 490 mm |
| Master outer case width | 400 mm |
| Maximum resolution | 180 x 180 DPI |
| Maximum roll diameter | 8.3 cm |
| Mean time between failures | 360000 h |
| Media Thickness | 48 - 80 mm |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 5 - 45 °C |
| Power plug type | Type C |
| Power source type | AC |
| Print head life | 200.000.000 Impulse |
| Print speed | 300 mm/sec |
| Print technology | Direct thermal |
| Products per pallet | 128 pc(s) |
| Safety | UL, CSA |
| Standard interfaces | Bluetooth, Ethernet, USB 2.0 |
| Storage temperature | -10 - 50 °C |
| Supported paper width | 80 mm |
| Type | POS printer |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB connector | USB Type-A / USB Type-B |
| Weight | 1.6 kg |
| Width | 145 mm |
