Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
719.99 GBP
1146.08 GBP
price not updated
1146.08 GBP
1146.08 GBP
05-08-2024 07:30:21
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| ADF scan speed b/w A4 | 40 ppm |
| Auto document feeder ADF input capacity | 100 sheets |
| Auto Document Feeder ADF media weight | 50 - 128 g/m² |
| Automatic Document Feeder | Yes |
| Built-in display | No |
| Colour | White |
| Colour scanning | Yes |
| Country of origin | China |
| Daily duty cycle maximum | 4000 pages |
| Depth | 360 mm |
| Display | LCD |
| Drivers | TWAIN, WIA, ISIS (Web download) |
| Duplex ADF scan speed b/w A4 | 80 ipm |
| Duplex Scanning | Yes |
| Electrical Power Consumption | 44.5 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 1.6 W |
| Electrical Voltage | 100 to 240 V AC |
| Energy Star certified | Yes |
| Film scanning | No |
| Form factor | Desktop |
| Harmonized System HS code | 84716070 |
| Height | 217 mm |
| Input colour depth | 48 bit |
| Input voltage | 220-240 V |
| ISO A-series sizes | A4,A5,A6 |
| ISO B-series | B5 |
| Legal | Yes |
| Letter | Yes |
| Light source | LED |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum scan size | 216x1016 |
| Media supported | A4, A5, A6, B5, Letter, Legal, Executive |
| Operating humidity | 10 to 80 % |
| Operating temperature | 5 - 35 °C |
| Optical scanning resolution | 600x2400 |
| Optional connectivity | Ethernet |
| Output colour depth | 24 bit |
| Package depth | 590 mm |
| Package Height | 320 mm |
| Package width | 495 mm |
| Pallet height | 2.05 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Power consumption (StandBy) | 12 W |
| Power supply type | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Scan drivers | ISIS,TWAIN,WIA |
| Scan file formats | JPG,PDF,TIFF |
| Scanner type | Flatbed Scanner |
| Scanning media types supported | Envelopes, Plain paper, Recycled paper, Thin paper, Transparencies |
| Sensor type | CCD |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Storage relative humidity | 10 - 85 % |
| Storage temperature | -25 - 60 °C |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| USB port | Yes |
| USB Version | 2 |
| Weight | 9.80 kg |
