Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
3359.03 GBP
3359.03 GBP
02-08-2024 14:10:49
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| ADF scan speed b/w A4 | 40 ppm |
| Auto document feeder ADF input capacity | 200 sheets |
| Auto Document Feeder ADF media weight | 35 - 128 g/m² |
| Automatic Document Feeder | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Certifications | Energy Star Compliant |
| Colour | White |
| Colour scanning | Yes |
| Country of origin | China |
| Daily duty cycle maximum | 5000 pages |
| Depth | 522 mm |
| Display | LED |
| Drivers | TWAIN, WIA, ISIS (Web download) |
| Drivers included | Yes |
| Duplex ADF scan speed b/w A4 | 80 ipm |
| Duplex Scanning | Yes |
| Electrical Power Consumption | 82.0 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 4.10 W |
| Electrical Voltage | 100 to 240 V AC |
| Energy Star certified | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Form factor | Desktop |
| Harmonized System HS code | 84716070 |
| Height | 289 mm |
| In stock | Y |
| Input colour depth | 48 bit |
| ISO A-series sizes | A3,A4,A5,A6 |
| ISO B-series | B4,B5,B6 |
| Legal | Yes |
| Letter | Yes |
| Light source | ReadyScan LED |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Maximum scan size | 297x2540 |
| Network card | Gigabit Ethernet |
| Network Card Speeds | 10/100/1000 |
| Network Ports | 1 x RJ-45 |
| Network ready | Yes |
| Operating humidity | 10 to 80 % |
| Operating temperature | 5 - 35 °C |
| Optical scanning resolution | 600x600 |
| Output colour depth | 24 bit |
| Package depth | 880 mm |
| Package Height | 550 mm |
| Package width | 750 mm |
| Pallet height | 103.5 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Power consumption | 82 W |
| Power consumption (StandBy) | 4.1 W |
| Power consumption powersave | 16 W |
| Power supply type | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Scan drivers | TWAIN,WIA |
| Scanner type | Document Scanner |
| Scanning media types supported | Plastic Card, Thin paper, Transparencies |
| Scanning noise level | 67.9 dB |
| Sensor type | CIS |
| Server operating systems supported | Windows Server 2003,Windows Server 2008,Windows Server 2008 R2 |
| Standard interfaces | Ethernet |
| Storage relative humidity | 10 - 85 % |
| Storage temperature | -25 - 60 °C |
| Supported network protocols | TCP/IP, DHCP, DNS, SNMP, SLP, HTTP |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Warranty | 12 Months On-Site Service |
| Weight | 26.90 kg |
| Width | 640 mm |
