Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
34.95 GBP
179.16 EUR
26-03-2026 18:06:39
119.20 GBP
179.16 EUR
01-04-2026 10:09:29
128.59 GBP
179.16 EUR
01-04-2026 06:05:39
128.59 GBP
179.16 EUR
01-04-2026 09:25:45
134.97 GBP
179.16 EUR
01-04-2026 08:17:31
141.26 GBP
179.16 EUR
31-03-2026 19:52:24
173.99 GBP
179.16 EUR
01-04-2026 09:19:57
174.99 GBP
179.16 EUR
01-04-2026 08:03:41
179.16 GBP
179.16 EUR
01-04-2026 10:37:53
| AC input voltage | 100 - 240 V |
|---|---|
| Auto document feeder ADF input capacity | 35 sheets |
| Cables included | AC |
| Colour | Black |
| Control type | Touch |
| Copying | Colour copying |
| Display diagonal | 4.3" |
| Document formats supported | |
| Duplex print speed (colour, normal quality, A4/US Letter) | 9 ppm |
| Duplex print speed black normal quality A4/US Letter | 16 ppm |
| Duplex unit | Yes |
| Envelopes sizes | 10,C6,DL |
| Ethernet lan connection | Y |
| Harmonized System HS code | 84433100 |
| Image formats supported | BMP, JPEG, PNG, TIFF |
| ISO A-series sizes | A4,A5,A6 |
| ISO B-series | B5 |
| Market positioning | Home & office |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Epson Connect,Epson Email Print,Epson Remote Print,Epson iPrint |
| Mono or colour printer | Colour |
| Non-ISO print media sizes | Legal, Letter |
| Optical scanning resolution | 1200x2400 |
| Packaging depth | 425 mm |
| Packaging height | 265 mm |
| Packaging width | 389 mm |
| Paper tray media types | Envelopes, Photo paper, Plain paper |
| Paper tray media weight | 64 - 90 g/m² |
| Print speed black normal quality A4/US Letter | 36 ppm |
| Print speed colour normal quality A4/US Letter | 22 ppm |
| Printing | Colour printing |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Recommended duty cycle | 200 |
| Scan technology | CIS |
| Scanning | Colour scanning |
| Technology Type | Inkjet |
| Total number of input trays | 1 |
| Total output capacity | 80 sheets |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
