Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Auto-redialing | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Card reader integrated | No |
| Copier resize | 25 - 400% |
| Copying | Color copying |
| Country of origin | Indonesia |
| Depth | 377 mm |
| Digital sender | No |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display number of lines | 2 lines |
| Duplex copying | No |
| Duplex printing | No |
| Duplex Scanning | No |
| Energy Star certified | Yes |
| Envelopes sizes | 10,C6,DL |
| Ethernet LAN | No |
| Fax Memory | 180 pages |
| Faxing | Color faxing |
| Height | 177 mm |
| Input colour depth | 48 bit |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion |
| Market positioning | Home & Office |
| Maximum duty cycle | 3000 pages per month |
| Maximum input capacity | 100 sheets |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum number of copies | 99 copies |
| Maximum print size | 216 x 356 mm |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Modem Speed | 33.6 Kbit/s |
| Non-ISO print media sizes | Legal |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Output colour depth | 24 bit |
| Package depth | 465 mm |
| Package Height | 450 mm |
| Package width | 260 mm |
| Pallet height | 13.7 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Paper tray media types | Envelopes,Matte paper,Photo paper,Plain paper |
| Paper tray media weight | 64 - 95 g/m² |
| Photo paper sizes | 10x15,13x18 cm |
| Power consumption (StandBy) | 2.3 W |
| Print technology | Inkjet |
| Printing | Color printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 30 pc(s) |
| Scan technology | CIS |
| Scan to | E-mail,File |
| Scanner type | Flatbed |
| Scanning | Color scanning |
| Security algorithms | 128-bit WEP,64-bit WEP,WPA-AES,WPA-PSK,WPA-TKIP |
| Standard interfaces | USB 2.0,Wireless LAN |
| USB port | Yes |
| Weight | 5 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 392 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
