Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Cleaning type | Easy Clean Enamel |
|---|---|
| Colours | Stainless steel |
| Depth | 57cm |
| Electrical connection | Requires a qualified electrician to wire this oven in |
| Form factor | Built-in |
| Fuel type | Electric |
| Glass panes | 2 |
| Grill | Combined with top oven |
| Height | 89cm |
| Main oven capacity | 55L |
| Main oven energy rating | A |
| Main Oven number of functions | 3 |
| Niche depth | 560mm |
| Niche height | 877mm |
| Number of functions | 4 |
| Number of ovens | Double oven |
| Power or Fuse Size | 18 |
| Second oven capacity | 35L |
| Warranty | 2 years labour/5 years parts |
| Width | 60cm |
