Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
2277.62 GBP
2277.62 EUR
03-04-2026 05:37:29
| BIOS type | UEFI |
|---|---|
| Built-in processor | No |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | G157815L1 |
| Export Control Classification Number (ECCN) | 5A002U |
| Extended warranty available for purchase (select countries) | Yes |
| Harmonized System HS code | 8473301180 |
| Launch date | Q2'21 |
| Maximum internal memory | 12000 GB |
| Motherboard chipset | Intel C621A |
| Number of 2.5 Bays | 12 |
| Number of SATA connectors | 10 |
| Onboard graphics adapter model | Aspeed AST2500 |
| Power Supply Type | AC |
| Processor family | Intel® Xeon® |
| RAID levels | 0,1,5,10 |
| Status | Launched |
| Storage drive sizes supported | 2.5" |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Supported storage drive types | SSD |
| Target market | Mainstream |
| Thermal design power | 270 W |
| Trusted Platform Module TPM version | 2.0 |
| USB Ports | 6 |
