Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
654.08 GBP
669.97 GBP
10-01-2025 05:47:08
669.97 GBP
669.97 GBP
20-06-2025 15:37:53
| Cables included | SATA |
|---|---|
| Depth | 632.4 mm |
| Form Factor | Rack |
| Height | 173 mm |
| Hot-swap | Yes |
| Number of 3.5" Bays | 4 |
| Power supply included | No |
| Product series | Intel P4000G |
| Rack mounting | Yes |
| Redundant fans support | Yes |
| Side window | No |
| Status | Launched |
| Supported HDD sizes | 2.5,3.5" |
| Type | Server |
| User guide | Yes |
| Width | 438 mm |
