Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Audio output channels | 7.1 channels |
|---|---|
| Bluetooth version | 5 |
| Chassis type | UCFF |
| Colour | Black |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | G157815L2 |
| Compatible memory cards | SD, SDHC, SDXC |
| Compatible operating systems | Windows 11 (64-bit), Windows 10 (64-bit) |
| Consumer infrared Rx sensor | Y |
| Cooling type | Active |
| DC input voltage | 19 V |
| Displays Supported | 3 |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Export Control Classification Number (ECCN) | 5A992C |
| Harmonized System HS code | 84713000 |
| HDD size | 2.5" |
| HDMI version | 2 |
| LAN controller | Intel® I219-V |
| Launch date | Q2''21 |
| M.2 card slot (storage) | 2242/2280 |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Memory bandwidth maximum. | 42.6 GB/s |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Optical | None |
| Power Supply Type | External AC adapter |
| Processor boost frequency | 4.2 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor lithography | 14 nm |
| Processor threads | 8 |
| RAID levels | 0, 1 |
| Removable memory card slot | SDXC with UHS-II support |
| Status | Launched |
| Storage | HDD & SSD M.2, 2.5 |
| Supported memory clock speeds | 2666 MHz |
| Supported memory types | DDR4-SDRAM |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64 |
