Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
82.61 GBP
113.63 EUR
17-11-2024 01:52:04
113.63 GBP
113.63 EUR
03-08-2025 10:53:04
| Cache | 4 MB |
|---|---|
| Cooler | No |
| Core frequency | 4.00GHz |
| CPU Brand | Intel |
| CPU Cores | Dual Core |
| CPU Family | Intel Pentium Gold |
| CPU Socket | Socket 1200 |
| Dimensions | 23 x 39 x 40cm (W x H x D) |
| Form factor | CPU |
| Graphics chipset | Intel UHD 610 |
| Memory | DDR4 - 3200 |
| Memory types | DDR4 2666 (Max.) |
| Number of cores | 2 |
| Process Technology | 14nm |
| Processor number | G6400 |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| TDP | 58W |
| Warranty | 3 Years |
