Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
11506.00 GBP
11506.00 GBP
| Built-in speakers | No |
|---|---|
| Chassis type | UCFF |
| Colour | Black |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | G157815L2 |
| Compatible operating systems | Windows 10 IoT Enterprise*|Linux* |
| DC input voltage | 12 - 20 V |
| Displayports quantity | 1 |
| Displays Supported | 4 |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Export Control Classification Number (ECCN) | 5A992C |
| Harmonized System HS code | 84713000 |
| HDD size | 2.5" |
| Intel Virtualization Technology | Yes |
| LAN controller | Intel I225-LM |
| Launch date | Q1'21 |
| Linux operating systems supported | RedHat EL Linux, Ubuntu 20.04 LTS |
| M.2 card slot (storage) | 2280 NVMe (M) |
| M.2 card slot (wireless) | 2230 (E-key) (E) |
| Maximum internal memory | 65536 MB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Power Supply Type | External AC adapter |
| Processor boost frequency | 4.2 GHz |
| Processor cache | 8 MB |
| Status | Launched |
| Supported storage drive types | HDD & SSD |
| Thermal design power | 28 W |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB 3.2 Gen 1 | 3 |
| Windows operating systems supported | Windows 10 x64, Windows 10 IoT Enterprise |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
