Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 2D barcodes supported | Aztec Code,Codablock,Data Matrix,MaxiCode,MicroPDF417,PDF417,QR Code |
|---|---|
| Buzzer | Yes |
| Colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 1.15" (29.1 mm) |
| Height | 0.63" (16 mm) |
| Input voltage | 5 V |
| LED indicators | Yes |
| Scanner type | 2D |
| Sensor type | CMOS |
| Standard interfaces | USB |
| Type | Fixed bar code reader |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Width | 4.68" (118.9 mm) |
| Working Distance | 5.98" (15.2 cm) |
