Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
129.99 GBP
129.99 GBP
09-05-2025 10:33:51
| 2G bands (primary SIM) | 850,900,1800,1900 MHz |
|---|---|
| 2G standards | GSM |
| 3G bands supported | 850,900,1900,2100 MHz |
| 3G standards | UMTS,WCDMA |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,1900,2100,2300,2500,2600 MHz |
| 4g standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Accelerometer | Yes |
| App distribution platform | Google Play |
| Battery capacity | 4500 mAh |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Continuous audio playback time | 101 h |
| Continuous video playback time | 25 h |
| Depth | 8.4 mm |
| Digital zoom | 8x |
| Display Diagonal | 17 cm (6.7") |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Display resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Display type | SAMOLED |
| Form Factor | Bar |
| Front camera type | Single camera |
| Height | 164.8 mm |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Mobile network generation | 5G |
| Personalization | Icons, Menu, Ringtones, Shortcuts, Themes, Wallpaper, Widgets |
| Platform | Android |
| Processor frequency | 2.8 GHz |
| Product colour | Black |
| RAM Capacity | 6 GB |
| Rear camera aperture number | 2 |
| Rear camera type | Triple camera |
| Removable battery | No |
| Resolution at capture speed | 3840x2160@30fps |
| SIM card capability | Single SIM |
| Sim card type | NanoSIM |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB Version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| User Memory | 106.4 GB |
| Video recording modes | 2160p |
| Virtual assistant | Samsung Bixby |
| Weight | 206 g |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 76.4 mm |
