Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
966.37 GBP
997.99 GBP
22-03-2025 21:23:17
997.99 GBP
997.99 GBP
23-12-2025 22:38:23
| 4g standard | LTE |
|---|---|
| AC adapter input voltage | 100 |
| Battery capacity | 54 Wh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Bluetooth version | 5 |
| Builtin speakers | 2 |
| Colour | Silver |
| Colour name | Mystic Silver |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 8471300000 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Configurable TDP-up | 28 W |
| Configurable TDP-up frequency | 2.4 GHz |
| Display diagonal | 15.6" |
| Display resolution | 1920x1080 |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera HD type | HD |
| HDMI | 1 |
| Housing material | Aluminium |
| Internal memory | 8192 MB |
| Internal memory type | LPDDR4x-SDRAM |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | 10 Pro |
| Panel type | PLS |
| Pointing device | Touchpad |
| Processor boost frequency | 4.2 GHz |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor model | i5-1135G7 |
| SSD Capacity | 262144 MB |
| Storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | 6 ( |
