Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC adapter frequency | 50 / 60 Hz |
|---|---|
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery weight | 259 g |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Cables included | USB |
| Colour name | Mystic Navy |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Configurable TDP-down | 12 W |
| Configurable TDP-up | 28 W |
| Country of origin | Vietnam |
| Depth | 354.9 mm |
| Display Diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Embedded options available | No |
| Export Control Classification Number (ECCN) | 8471300000 |
| Form Factor | Convertible (Folder) |
| Front camera HD type | HD |
| HD type | Full HD |
| Height | 11.9 mm |
| Housing material | Aluminium, Magnesium |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | LPDDR4x-SDRAM |
| Number of built-in speakers | 2 |
| On-board graphics adapter model | Intel Iris Xe Graphics |
| Operating system installed | Windows 10 Home |
| Package Height | 42 mm |
| Package weight | 2.07 kg |
| Package width | 446 mm |
| Panel type | AMOLED |
| Pointing device | Touchpad |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Processor family | 11th gen Intel® Core™ i7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | i7-1165G7 |
| Product colour | Blue |
| Product Type | Hybrid (2-in-1) |
| SSD Capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Weight | 1.42 kg |
| Width | 228 mm |
