Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
16.99 GBP
19.63 GBP
27-02-2026 09:04:06
19.50 GBP
19.63 GBP
02-03-2026 17:00:40
19.63 GBP
19.63 GBP
28-02-2026 21:21:40
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Case type | Flip case |
| Compatibility | Galaxy J3 (2016) |
| Depth | 12 mm |
| Height | 141.9 mm |
| Maximum screen size compatibility | 12.7 cm (5") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Surface coloration | Monotone |
| Weight | 43.5 g |
| Width | 73.5 mm |
