Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
109.00 GBP
109.00 GBP
01-04-2026 15:10:50
| 2G standards | GSM |
|---|---|
| 3G standards | UMTS,WCDMA |
| 4g standard | LTE |
| 64-bit computing | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| Auto Focus | Yes |
| Battery capacity | 4500 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Call divert | Yes |
| Call hold | Yes |
| Call timer | Yes |
| Call waiting | Yes |
| Caller ID | Yes |
| Chat | Yes |
| Colour name | Prism Black |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Conference call | Yes |
| Coprocessor | Yes |
| Depth | 8.1 mm |
| Display Diagonal | 17 cm (6.7") |
| Display resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Display type | SAMOLED |
| Yes | |
| Face recognition | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Flash type | LED |
| Flight mode | Yes |
| Form Factor | Bar |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera flash | No |
| Front camera type | Single camera |
| Geotagging | Yes |
| Glonass | Yes |
| Google applications | Google Maps,Google Play |
| Height | 162.5 mm |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Microphone mute | Yes |
| Mobile network generation | 4G |
| Night mode | Yes |
| Orientation sensor | Yes |
| Personalization | Icons,Menu,Shortcuts |
| Pixel density | 394 ppi |
| Platform | Android |
| Position location | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Processor frequency | 2.8 GHz |
| Processor lithography | 7 nm |
| Proximity sensor | Yes |
| Quick charge | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Rear camera aperture number | 2 |
| Rear camera flash | Yes |
| Rear camera type | Triple camera |
| Screen shape | Flat |
| Sim card type | NanoSIM |
| Speakerphone | Yes |
| Themes | Wallpapers |
| Touch Technology | Multi-touch |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen type | Capacitive |
| USB port | Yes |
| Vibrating alert | Yes |
| Video recording | Yes |
| Video recording modes | 1080p,2160p |
| Weight | 186 g |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi positioning | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Width | 75.6 mm |
| Zoom capability | Yes |
