Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Case type | Flip case |
| Compatibility | Galaxy S10e |
| Depth | 13.7 mm |
| Desktop stand | No |
| Height | 142.8 mm |
| Maximum screen size compatibility | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Surface coloration | Monotone |
| Weight | 54.9 g |
| Width | 72.3 mm |
