Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
139.20 GBP
139.20 GBP
20-06-2025 15:33:44
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Case type | Folio |
| Compatibility | Galaxy S20+ |
| Depth | 14.2 mm |
| Desktop stand | No |
| Height | 164.3 mm |
| Maximum screen size compatibility | 17 cm (6.7") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Surface coloration | Monotone |
| Weight | 64.3 g |
| Width | 77.3 mm |
