Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
239.00 GBP
239.00 GBP
03-04-2026 07:17:56
| 3G bands supported | 850,900,1700,1900,2100 MHz |
|---|---|
| 3G standards | HSPA+,HSUPA |
| 4G bands supported | 850,900,1800,1900,2100,2300,2600 MHz |
| 4g standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Ant+ enabled | No |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 3.88 V |
| Battery weight | 66.5 g |
| Bluetooth profiles | A2DP |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Colour | Black |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 8517120000 |
| D | Debenhams Decathlon Direct vacuums Dunelm Dyson Outlet |
| Digital zoom | 100x |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display diagonal | 6.8" |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Display resolution | 1440x3088 |
| Flash type | LED |
| Front camera type | Single camera |
| G | Get the Label Outlet Gtech |
| GPS satellite | Yes |
| Graphics card | AMD Voyager |
| Harmonized System HS code | 85171300 |
| Housing material | Aluminium, Glass |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Internal storage capacity | 131072 MB |
| Master (outer) case gross weight | 8.85 kg |
| Master outer case height | 198 mm |
| Master outer case length | 305 mm |
| Master outer case width | 200 mm |
| Mobile network generation | 5G |
| Native aspect ratio | 19.3:9 |
| Operating system installed | Android 12 |
| Processor family | Samsung Exynos |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Protection features | Dust resistant, Waterproof |
| RAM Capacity | 8192 MB |
| Rear camera type | Quad camera |
| Resolution at capture speed | 1920x1080 |
| Screen shape | Curved edge screen |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Sim card type | NanoSIM + eSIM |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| User Memory | 102400 MB |
| Video capture resolution (max) | 3840 x 2160 pixels |
| Virtual assistant | Samsung Bixby |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac),Wi-Fi 6 (802.11ax) |
