Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Case type | Wallet case |
| Compatibility | Galaxy S6 |
| Depth | 12.6 mm |
| Height | 145 mm |
| Maximum screen size compatibility | 12.9 cm (5.1") |
| Protection features | Dust resistant,Scratch resistant |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Surface coloration | Monotone |
| Weight | 51 g |
| Width | 74.3 mm |
