Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 3.5 mm connector | Yes |
|---|---|
| Buttons quantity | 3 |
| Cable length | 1.2 m |
| Colours | White |
| Connectivity technology | Wired |
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 2000 Hz |
| Headphone sensitivity | 98.5 dB |
| Headset type | Binaural |
| Height | 5cm |
| Impedance | 32 Ω |
| Length | 49cm |
| Material | Plastic |
| Product Type | Headset |
| Volume control | Digital |
| Wearing style | In-ear |
| Weight | 0.2kg |
