Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC adapter output current | 1 A |
|---|---|
| Charger compatibility | Smartphone |
| Charger type | Indoor |
| Compatibility | Galaxy S6/Galaxy S6 edge |
| Height | 16.8 mm |
| Input voltage | 5 V |
| Operating principle | Contactless |
| Power source type | AC |
| Weight | 87.5 g |
| Width | 97 mm |
