Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Compatibility | Galaxy S7 edge |
| Depth | 9.5 mm |
| Height | 148.8 mm |
| Maximum screen size compatibility | 14 cm (5.5") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 18 g |
| Width | 75.2 mm |
