Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Compatibility | Galaxy S8 |
| Depth | 9.51 mm |
| Height | 150.5 mm |
| Maximum screen size compatibility | 14.7 cm (5.8") |
| Surface coloration | Monotone |
| Thickness | 0.8 mm |
| Weight | 13 g |
| Width | 69.9 mm |
